W32 Wandelvakantie met bagagevervoer![]() |
![]() Rodez - Viaduc de Millau Home Grands Causses Wandelen Vallée du Tarn W32 |
---|
Wandelvakantie Rodez - Lac de Pareloup, Viaduc de Millau en Vallée du Tarn
Behalve de bekende Causses en de Gorges du Tarn ligt in het wandelgebied van La Ligne Verte de vriendelijke en dun beboste vallei van de Tarn. Vlak daarboven ligt het Plateau du Lévézou met zijn stuwmeren waarvan het Lac de Pareloup een van de grootste van Frankrijk is. Dit arrangement begint in Rodez, waar je het mooie museum van Soulages en de binnenstad met zijn middeleeuwse kathedraal kunt bezoeken. Daarna loopt over het Lévézou plateau, in Nederland goed bekend bij kampeerders (Lac de Pareloup) naar de Tarn vallei en tot slot in het gebied van de Roquefort kaas en de kalksteen plateaus van de Larzac loop je naar Millau met zijn viadukt. De afdaling naar het beschutte dal vanaf het heuvelachtige plateau (700 - 1100m) biedt panoramische vergezichten over de Vallée du Tarn, de Causse du Larzac en de Cevennen. In deze dunbevolkte, overwegend agrarische wereld staan stieren en kalfjes nog samen met de koeien in de wei en heeft niemand haast.
Deze wandeltrektocht begint in Rodez. Je kunt vliegen naar het vliegveld van Rodez-Aveyron met Ryanair vanaf Brussel-Charleroi, Londen-Stansted, Dublin en Porto. De Aveyron is een departement met een sterk opkomend groen toerisme,
ideaal voor wandelaars en fietsers. Je overnacht in zeer verschillende omgevingen, **/*** hotelletjes,
chambres d'Hôtes in kleine dorpjes en aan twee meren. Deze wandelvakantie begint en eindigt in Rodez. Je wandelt naar Millau
en St.Affrique waar je de bus kunt nemen om terug te keren naar Rodez
Als je dat wilt. Je loopt over de GR62 naar Salles Curan aan het Meer
van Pareloup en Castelnau Pégayrols
Je wandelt door een licht bebost, soms stukken open veld met regelmatig schaduw. Water en afkoeling volop aanwezig. Dit is een tocht met langere afstanden, maar zonder moeilijk daal-of klimwerk. Hoogteverschillen variërend per dag van 50m tot 400m, geen steile klimmen. Je wandelt ongeveer 20 km per dag (135 km in de 8-daagse wandeltocht). Je kunt een extra nacht-rustdag bijboeken in elk hotel van je arrangement.
Alle details (prijzen en programma's) van deze arrangementen: |
Arrangementen |
W32 Programma | dagafstand | Arrang. 6 dagen |
Arrang. 7 dagen |
Arrang. 8 dagen |
Rodez - aankomstdag , geen wandel-etappe. | 0-0 km | dag 1 | dag 1 | dag 1 |
Rodez --- Pont de Salars |
23 km | dag 2 | dag 2 | dag 2 |
Pont de Salars --- Salles Curan |
23 km | dag 3 | dag 3 | dag 3 |
Salles Curan --- Castelnau-Pegayrols, Rouviaguet |
23 km | dag 4 | dag 4 | dag 4 |
Castelnau Pegayrols --- Millau |
20 km | dag 5 | dag 5 | |
Castelnau Pegayrols --- St.Rome-de-Tarn |
17 km | dag 5 | ||
St. Rome de Tarn --- Millau | 20 km | dag 6 | ||
Millau ---St. Rome de Tarn | 20 km | dag 6 | ||
St. Rome de Tarn --- St.Affrique | 18 km | dag 7 | ||
Einde arrangement na ontbijt | dag 6 | dag 7 | dag 8 |
Pays de Roquefort
Het Musée Soulages en de kathedraal op de achtergrond.
Rodez.
Home Grands Causses - Wandelen Gorges en Causses en Vallée du Tarn - W30-plus |
Over ons | Zo boek je deze tocht | Contact |
---|
Meer wandeltrektochten in het Parc des Grands Causses |
||
Vallée du Tarn | Pays de Roquefort | Gorges du Tarn |
---|
Home Grands Causses - Wandelen Gorges en Causses en Vallée du Tarn - W32 |